Ten blog używa ciasteczek, bo jego właścicielka lubi słodycze 😉

niedziela, 1 stycznia 2017

Na ten Nowy Rok

Podczas, gdy moi rodacy oddawali się totalnej głupawce jedzenia, picia i wystrzeliwania w kosmos średniej krajowej, ja dokończyłam swoją pracę, zrobiłam (ostatni w starym roku) trening, wzięłam długą kąpiel, przygotowałam deskę serów i otworzyłam alzackiego gewurztraminera, którego sama, świadomie wybrałam (to w ramach uczenia się nowych rzeczy).
Ostatnią godzinę roku spędziłam z Rodziną i Przyjaciółmi. Mimo, że fizycznie sama, Ted jak zwykle był w pracy, ani na moment nie czułam się samotna.

Kochani, nie ma w tym nic odkrywczego, świat ma nas w dupie, dlatego też my musimy zadbać o siebie. W Nowym Roku bądźmy dla siebie  dobrzy. Nie liczmy na innych, sami dla siebie bądźmy dobrzy. Odżywiajmy się zdrowo, pijmy dużo wody, uprawiajmy sport, wysypiajmy się, odpoczywajmy, kiedy to możliwe, oddawajmy się swoim pasjom, słuchajmy dobrej muzy, czytajmy dobre książki, uczmy się nowych rzeczy, a od czasu do czasu, bądźmy też dobrzy dla innych.

Na Nowy Rok, tradycyjnie już, nie mam postanowień... no, oprócz pozbycia się tego kilograma, który zarobiłam w trakcie świąt i po nich, dojadając, żeby się nie zmarnowało :D

Na podsumowanie 2016 jeszcze przyjdzie czas.
Dzisiaj, pod kocykiem zbieram siły, żeby od jutra zacząć pracę.
Ojesoo, jak mi się nie chce, cytując klasyka jednak 'nie chcem, ale muszem'.

I jeszcze muza, piękna, Na Ten Nowy Rok z płyty, którą sama sobie kupiłam poświątecznie, w ramach bycia dobrą dla siebie, czego w Wam życzę, Howgh!


11 komentarzy:

 1. Podczas gdy moi rodacy oddawali się totalnej głupawce jedzenia, picia i wystrzeliwania w kosmos średniej krajowej, ja poszłam spać o 23.00 i wstałam o 10.00, a potem jeszcze rypnęłam solidną drzemę od 13.00 do 18.30. Nie znam piękniejszego uczucia od bycia solidnie wyspanym i z takim oto wchodzę w nowy rok, czego Tobie i sobie życzę, amen :)

  OdpowiedzUsuń
 2. niech ten 2017 będzie dla Ciebie laskawy... niech da dużo kasy przy minimum pracy... i dużo wypoczynku... i dużo radości... i dużo bycia RAZEM z Twoją wspaniałą rodzinką :) Dla WAs wszystkich noworoczne tulasy :) :****

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku dla Ciebie, Twoich blizszych i dalszych, ect.. :)

  Z rozkosza wrecz przeczytalam Twoj post. Ciesze sie, ze w moim mysleniu nie jestem osamotniona. Mysleniu o zdrowym egoizmie i bycia dobrym dla sibie i swiata:)
  Nie czynie postanowien, nie cudacze, po prostu dawno postanowilam przezyc moje zycie szczesliwie dla siebie, z pozytkiem dla swiata :)
  Happy New Year :)

  OdpowiedzUsuń
 4. owszem jedlismy i pilismy rózne rzeczy ;) ja tylko wino i mało!
  ale wywalanie kasy w kosmos, doprowadzanie tym zwierząt do obłędu i robienie syfu w przyrodzie oraz sobie pod górke to domena imbecyli!!!
  Będę dobra dla siebie, bo tak postanowiłam juz wczesniej, bo remont sie skonczył, bo ...tak. Najlepszości Dreamu )))

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo tak, dobre wyspanie się to jest to! Czy to nie cudowne, że tak mało nam potrzeba do szczęścia? :)))

  Wszystkiego najlepszego z okazji nowego roku!

  OdpowiedzUsuń
 6. Cóż, przyznaję, że o północy wyszliśmy z domu, podziwiać sztuczne ognie. Bardzo mi się podobały. A gdy pomyślałem sobie, że nie ja za nie płacę, spodobały mi się jeszcze bardziej.
  O pójściu spać o 22:00 w tym dniu nie ma mowy - Koleżanka Małżonka nie odzywałaby się do mnie przez dwa tygodnie. Trzeba zacisnąć zęby i wytrzymać to disco-polo, wylewające się z telewizora. Trunki pomagają...
  Dosiego roku! Cokolwiek to znaczy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Do siego" to znaczy "do następnego".

   Usuń
  2. Nigdy nie rozumiałem tego pozdrowienia. To trochę tak, jakbyśmy zakładali brak kontaktu do następnego roku. Wolę Myśleć, że dosiego dlatego, że jest jakaś Dosia, która ma zajebistne życie i takiego życzymy innym 😆

   Usuń
  3. Chodziło o to (bo to jednak staropolszczyzna, a nawet prasłowiańszczyzna jest), żeby dotrwać do następnego roku w zdrowiu i dostatku. Powinno się tak mówić PRZED sylwestrem, najlepiej kilka dni (nie pamiętam, czy przypadkiem nie składano sobie takich życzeń w święta). W Nowy Rok i później już jest nieaktualne :)

   Usuń
 7. Zgadzam się z tym , że świat ma nas w dupie, a czasem niestety i najbliżsi. Każdy patrzy na to, by jemu było dobrze, dlatego nauczyłam się mieć po prostu wyj... wywalone ;-) Najlepszości!

  OdpowiedzUsuń