Ten blog używa ciasteczek, bo jego właścicielka lubi słodycze 😉

wtorek, 22 maja 2012

Horror z ulicy jednego malarza

Przyszła o ósmej rano.
Biała bluzka z żabotem podkręcała atmosferę.
Mamy taką tradycję, że Maturzysta w dzień egzaminu otrzymuje lekcję 'rozgadania' gratis, żeby pierwsze słowa w języku obcym były skierowane do nas, a nie do WysokiejKomisjiDecydującejOJegoByćAlboNieByć.
Urywany oddech, spocone dłonie i żadna fraza nie była wypowiedziana poprawnie.
Pytanie 'jak powiedzieć, że zwiedzam?' podcięło mi kolanka.
W, tak zwanym, międzyczasie docierały do nas wiadomości, że 'masakra', co nie służyło spokojowi.
Nie znałam szefowej komisji, ale jak Sierotka odczytała mi nazwisko członka komisji, jęknęłam sobie do wnętrza. Pani uczyła Młodą w podstawówce i na piątkę kazała jej przyswoić historię piłki nożnej na całą stronę w podręczniku, na blachę. Tyle tylko, że mój fighter tego dokonał.
Nic mi innego nie zostało, jak zadziałać, jak psycholog sportu: 'Nie komplikuj', 'Zmierzaj najprostszą drogą do celu', 'Pamiętaj, że najwięcej punktów masz za bogactwo językowe, ale nie lekceważ gramatyki', 'Dasz radę'.

Poszła.

Telefon:
'Masakra. Spanikowałam'

Potem już tylko SMS
'32% przepraszam i dziękuję za wszystko'

Nigdy jeszcze nie było tak źle, ale zdała!
Czy to już jest krzywa wznosząca? Jeśli tak, to marne te moje loty.

20 komentarzy:

 1. No co Ty Dreamu:) Przecież dziewczyna zdała, więc jak najbardziej krzywa wznosząca:)A że wynik niezbyt imponujący? Wiedza była, ale stres ją zjadł.Jak człek nerwa złapie to swego imienia i nazwiska zapomina:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nigdy, żaden mój Maturzusta na spadł poniżej 50%, wczoraj było 67%, zwykle bujam się między 75 a 100. Jaka krzywa wznosząca ja się pytam??? ;o)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szalona kobieto!:)Póki zdają to wznosząca Ci mówię, a jak któreś z dziecków nie zda to po czemu to ma być Twoja wina? TY- nauczyciel, dziecko-uczeń.TY-NIE zdawać, to dziecko- zdawać.I proszę mi tu nie opowiadać, że wynik ucznia świadczy o nauczycielu. Pewnie, że tak ale NIE TYLKO o nim, także o odporności ucznia na stres i o jego zdolnościach i głodzie wiedzy.Dreamu Powiadam Ci wznosząca:))

   Usuń
  2. Nie no, niby ja to wszystko wiem, ale stres był oraz jutro pytanie będzie tylko 80, 90 czy 100%? Czyli na bank wznosząca jednak ;o)))

   Usuń
 3. Najważniejsze jest zaliczenie. Czy ktoś za kilka lat spojrzy na styl? Nie, nigdy. Liczy się cel. A on został osiągnięty. Nie panikuj.

  OdpowiedzUsuń
 4. Stres zrobił swoje, ale zdane? Zdane. Ktoś musiał mieć najniższy wynik, co zrobić? Ważne, żeby normalnie umiała się wysłowić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Noooo, dzisiaj rano normalnie nie umiała ;o)))

   Usuń
 5. Paniki nikt nie pokona oprócz Niej samej, musi się oswoić ze stresem, Ona nie potrzebowała języka tylko oswojenia ze sceną i pewności siebie :o( . Może trzeba było Ją trenować przed większym gronem? [o metodzie z Valyo pogadaj, scena i publika to Jej żywioł] Mam nadzieję że bez towarzystwa komisji się dogada :o) . Janioł zrobił co mógł, zdała. Jutro będzie lepiej. Pozdrówka, Józek ;o) . 25 gram do szczęścia ;o)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewentualnie przypomniał mi się taki strzał:
   - Tetrahydrokannabinol! Takie trudne słowo zamiast ;o) . Józek ;o)

   Usuń
  2. Józiu Ty mnie na złą drogę sprowadzasz temi swemi propozycjami, wiesz? ;o) Jutro bedzie dobrze, wiem to ;o)

   Usuń
  3. Ależ skąd ;o) . I tak mi się przypomniało że 32% to już całkiem niezły trunek ;o) . Może trzeba tylko 2 razy po 25 gram ;o) ? Józek ;o)

   Usuń
 6. Ale z tego co rozumiem, w Jej wypadku samo zaliczenie jest ważne. Mogło być wszak jeszcze gorzej, oraz uważam, że pierwsze koty za płoty i teraz będzie już coraz lepiej. Następny jakikolwiek egzamin z języka angielskiego zda lepiej. Ma już doświadczenie, nieważne, że małe;-)Ale ma!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurcze, pracujesz z kims trzy lata na ten jeden moment, a on Ci wpada w panikę? No bez jaj! Dla mnie to tylko znak, że nie wykonał pracy i tu należy się kop w zad ;o(

   Usuń
  2. Oj tam, oj tam ...jeden raz każdemu może się zdarzyć.
   Oraz może wykonała pracę, ale stres ją pokonał.
   Nie jesteś przypadkiem zbyt surowa Dreamu?

   Usuń
  3. Jestem wymagająca, a to jest różnica ;o)))

   Usuń
 7. każdy z nas był kiedyś uczniem i dobrze wiemy, ze nauczyciel flaki może sobie wypruć, albo nieba przychylić, a jak uczeń nie chce, albo się zestresuje, to nic z tego nie będzie. A skoro pomimo zablokowania zdała jednak, to znaczy, że wiedza, którą wtłoczyłaś Jej w głowę, potrafiła znaleźć drogę na powierzchnię :))) No i dlatego zdała :))) A więc krzywa idzie w górę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tłoczę Pan Bóg kule nosi ;o))) Ale wierzę wtę krzywą wznoszącą ;o)

   Usuń
 8. Niestety na nerwy Ty za nią nic nie poradzisz!
  Ważne, że zdała! Te stresy egzaminacyjne to rzeczywiście masakra, najczęściej i tak nikomu niepotrzebna, bo życie i tak później jest trudniejsze.
  Krzywa jak najbardziej wznosząca i masz w to uwierzyć, bo dość już się samoubiczowałaś!
  Powodzenia! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ubiczowały mnie 32 procenty, dzisiaj jest już bajecznie ;o)))

   Usuń